lasagna roses

لازانیا به شکل گل

مناسب برای 18 نفر
  1. فر رو روشن کن تا گرم شه. در دمای 375 درجه فارنهایت یا همون 190 درجه سانتیگراد خودمون.
  2. روغن زیتون رو توی یه ظرف با حرارت ملایم بریز. پیازها و سیر رو اضافه کن تا نرم بشه. گوشت چرخ کرده رو بریز و با قاشق خوب هم بزن تا قهوه‌ای بشه.
  3. پنیر پارمزان، نمک، فلفل، سه قاشق غذاخوری ریحان و دو قاشق غذاخوری جعفری رو به مواد اضافه کن و هم بزن تا مخلوط بشه. پوره گوجه و رب گوجه رو بریز. هم زدن رو ادامه بده تا زمانی که سس گوشت شروع کنه به قل زدن. حرارت رو کم کن. درب ظرف رو بذار و اجازه بده حدود 45 دقیقه آروم بجوشه.
  4. ریکوتا، دو قاشق جعفری و دو قاشق ریحان رو با هم مخلوط کن.
  5. یک ورق لازانیای پخته شده رو بذار روی تخته برش و از پهنا نصفش کن. دو قاشق از مخلوط ریکوتا رو به خوبی روی لازانیا پهن کن. یک قاشق از پنیر موتزارلا هم روش بریز. از لبه جایی که لازانیا رو برش زده بودی، به آرومی و با دقت شروع کن به رول کردن. مراقب باش فشارش ندی که مخلوط ازش بیاد بیرون. با باقی لازانیاها هم همین کار رو ادامه بده.
  6. لازانیای لوله شده و مارپیچی رو در قالب مافینی بریز که از قبل چربش کردی. حدود سه قاشق پنیر موتزارلا رو بریز دور لازانیاها. سه قاشق از سس گوشت رو هم دورتادور این لازانیای مارپیچی بریز.
  7. نیم دیگه‌ی لازانیا رو که قبلا برش زده بودی، این بار از درازا ببر که نازک‌تر بشه. از انتهای لازانیای لوله شده شروع کن و نوارهای باریک لازانیا رو کنارشون قرار بده. طوری که دورتادورشو بپوشونه. (گردشون کن و باهاشون شکل گل درست کن). اونا رو خوب تو سس گوشت فرو کن که حالت گلبرگ های گل رو داشته باشن. با بقیه ورقه های لازانیا هم این کارا ادامه بده.
  8. حدود دو قاشق غذاخوری از سس گوشت رو در بین لازانیا هم بریز و یک قاشق غذاخوری از پنیر موتزارلا و پارمزان رو روی مواد پخش کن. به مدت 30 دقیقه بذار بپزه تا حدی که سطح لازانیا طلایی و ترد بشه.
  9.  بعد از 5 دقیقه که خنک شد، اونها رو بیرون بیار و به سس گوجه سرو کنش.
لازانیای پخته شده
1 بسته
روغن زیتون
2 قاشق غذاخوری
پیاز خردشده
1 عدد
سیر له شده
2 قاشق غذاخوری
گوشت چرخ کرده
نیم کیلو
پودر پنیر پارمزان
1 پیمانه
جعفری تازه خرد شده
یک چهارم پیمانه
ریحان
یک سوم پیمانه
پوره گوجه
700 گرم
رب گوجه
220 گرم
نمک و فلفل
به میزان لازم
پنیر ریکوتا
نیم کیلو
پنیر پیتزای رنده شده
2 پیمانه

ثبت درخواست میزبانی

برای حضور مستر پاستا در خانه یا محل کارتان و طبخ یک

پاستای اصیل ایتالیایی اطلاعتتان را وارد کنید…