sweet potato mushroom penne

پاستا پنه با سیب زمینی شیرین و قارچ

مناسب برای 4 نفر
  1. با یک چنگال، روی یک سیب زمینی شیرین چندتا سوراخ ایجاد کن. بعد اون رو توی یک پارچه مرطوب بپیجون و بذارش توی مایکروفر به مدت 10 تا 12 دقیقه بپزه تا نرم بشه.
  2. اون یکی سیب زمینی شیرین رو پوست بکن و ریز خرد کن. به شکل مکعب های یک سانتیمتری.
  3. با دقت و با قاشق، گوشت های سیب زمینی رو بکن و بریز توی دستگاه میکسر. نمک و فلفل بزن توش و خوب مخلوط کن تا نرم بشه. اگه خیلی سفت شد میتونی کمی آب بریزی توش.
  4. توی یک تابه با حرارت متوسط، یک قاشق چایخوری روغن زیتون بریز و قارچ ها رو توش بپز. حدود 3 دقیقه. بعد نمک و فلفل بهش بزن و از تابه بیرونشون بیار.
  5. 6 قاشق غذاخوری کره و مریم گلی رو بریز توی تابه. مراقب باش کره ها نسوزه. پس از اینکه کره ها آب و کمی قهوه ای شدن مریم گلی رو از ظرف دربیار. سیب زمینی شیرین های خرده شده رو با نمک و فلفل بریز توی تابه و به مدت 5 دقیقه بپزشون تا کمی ترد بشه.
  6. پوره سیب زمینی شیرین و آب مرغ رو با هم مخلوط کن و بذار حدود 2 دقیقه بجوشه تا حدی که تبدیل به یک مخلوط غلیظ و کرمی شکل بشه.
  7. پاستا پنه ها و قارچ ها رو بریز توی سس. خوب همشون بزن و آغشته ش کن. بهش یک قاشق غذاخوری کره، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و کمی سرکه اضافه کن و کمی هم بزن. بعد از روی حرارت برش دار و روش پنیر پارمزان بریز.
  8. همونطور گرم سروش کن؛ روش پیاز کوهی و پارمزان بریز که خوشگل تر و خوشمزه تر بشه.
سیب زمینی شیرین
2 عدد
روغن زیتون
2 قاشق غذاخوری
قارچ
170 گرم
کره
7 قاشق غذاخوری
مریم گلی تازه
1 شاخه
آب مرغ
نصف پیمانه
پنه پخته شده
400 گرم
سرکه
1 قاشق چایخوری
پودر پنیر پارمزان
نصف پیمانه
نمک و فلفل
به اندازه لازم
پیاز کوهی
نصف پیمانه

ثبت درخواست میزبانی

برای حضور مستر پاستا در خانه یا محل کارتان و طبخ یک

پاستای اصیل ایتالیایی اطلاعتتان را وارد کنید…